Ampio

System inteligentnego domu Ampio jest produkowany w Polsce przez firmę Automatyka Control od 10 lat (firma istnieje od 1996r).
Jest to system rozproszony logicznie, hybrydowy fizycznie (elementy na szynę DIN w rozdzielnicy lub do puszek elektrycznych), przewodowy, z możliwością pracy bezprzewodowej.

Niezawodność
Podstawowa komunikacja między elementami systemu odbywa się poprzez magistralę CAN firmy Bosch wykorzystywaną m. in. w systemach bezpieczeństwa samochodów (poduszki powietrzne, hamulce) - co świadczy o jej niezawodności.

Dodatkowo Ampio posiada moduł redundancji zasilania magistrali, co powoduje, że awarie magistrali się praktycznie nie zdarzają. Nawet w przypadku fizycznego uszkodzenia magistrali (np. otwór pod kołek) możemy magistralę podłączyć z drugiej strony i wszystko nadal działa. Ampio jako system rozproszony logicznie nie posiada centralnego punktu awarii.

Urządzenia posiadają własne mikroprocesory, w których zapisana jest logika stworzona przez instalatora. Awaria danego urządzenia eliminuje tylko odbiorniki/czujniki podłączone do danego urządzenia.

Producent udziela na swoje urządzenia aż 5 lat gwarancji.

Uniwersalność i elastyczność
Urządzenia systemu inteligentnego domu Ampio możemy zamontować w obiektach różnej skali - począwszy od pojedynczego pokoju, poprzez domy, rezydencje, biurowce i na instalacjach przemysłowych skończywszy. Moc systemu wzrasta wraz z jego wielkością. Gdy po zakończeniu instalacji okaże się że będzie potrzebna jakaś dodatkowa funkcjonalność, możemy wykorzystać elementy bezprzewodowe w technologii LoRa i Z Wave (np. w domku ogrodowym)

Sterowanie - system Ampio
Moduły dopuszkowe, jak również na szynę DIN w rozdzielnicy, pozwalają wykonać instalację elektryczną jako tradycyjną (dokładając puszki z kieszeniami do automatyki i przeprowadzając przez nie magistralę - skrętka komputerowa) lub scentralizowaną (wszystkie przewody prowadzone bezpośrednio do rozdzielnicy i magistrala ).

Integracja i bezpieczeństwo
System inteligentnego domu Ampio wyróżnia się możliwościami współpracy z innymi urządzeniami/systemami. Integracja z ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją, sprzętem RTV, AGD, systemem alarmowym Satel itp. jest możliwa dzięki interfejsom ModBUS, RS 232, RS 485, CAN, LAN, DALI, KNX.

Panel sterowania Ampio
Panele dotykowe, oświetlenie, stacje pogodowe, nagłośnienie
Inteligentny dom Ampio to także multi-funkcjonalne szklane panele sensorowe 2, 4 , 6, 9, 15, 18-o dotykowe z wyświetlaczami lub bez, z indywidualnym grawerunkiem i kolorem.

Automatyka Ampio została wzbogacona o autorskie oświetlenie sterowane z wbudowanych elektronicznych modułów systemu, o stacje pogodowe, a także autorski system nagłośnienia wielostrefowego.


Ze względu na swoje możliwości, uniwersalność i cenę, system inteligentnego domu Ampio może być stosowany w mieszkaniach, małych i dużych budynkach, halach przemysłowych, jako standardowa automatyka budynkowa ale przede wszystkim jako spełnienie ponadstandardowych i wysokich oczekiwań.

Pobierz folder reklamowy Ampio: Ampio SmartHome

Pełny opis systemu: https://ampio.com.pl/

Jaki system wybrać?

Ampio - logo Logo F&Home Radio Logo producenta Fibaro Logo Nexo

 
 
email: biuro@smartelektro.pl   tel. 607 353 004