Fibaro

System inteligentnego domu Fibaro jest produkowany w Polsce przez Fibar Group S.A. od 8 lat.
Fibaro dla wielu stało się synonimem inteligentnego domu w Polsce, dzięki bardzo dobrej reklamie i dostępności. Na rynku jest już dostępna druga generacja urządzeń, o znacznie zwiększonych niezawodności i możliwościach.
Jest to system bezprzewodowy, scentralizowany logicznie (serwer – komputer pracujący pod Linuxem) i rozproszony fizycznie (moduły wykonawcze montowane w puszkach, wkładane do gniazdek lub bateryjne). Instalacja elektryczna tradycyjna.

Fibaro bazuje na Z-Wave – popularnej technologii bezprzewodowej komunikacji wykorzystywanej m.in. w systemach inteligentnych domów. Jeżeli moduł utraci łączność z systemem (innymi modułami i centralą) przechodzi w stan pracy samodzielnej i umożliwia proste sterowanie odbiorników (np. oświetleniem). Gwarancja na urządzenia dla klientów indywidualnych wynosi 2 lata, dla biznesowych – 1 rok. System jest sprzedawany na całym świecie, krajowy rynek to 10% sprzedaży.

System był początkowo dedykowany do mieszkań i gotowych instalacji elektrycznych. Dzięki łatwości konfiguracji i instalacji, możliwości łączenia central, znalazł jednak również zastosowanie także w domach jednorodzinnych, zarówno na etapie budowy jak i później. Producent reklamuje go także jako system do samodzielnego montażu, rozbudowy i programowania – jednak w zdecydowanej większości przypadków potrzebny jest instalator.

Wszystko jest połączone
Google Assistant, Amazon Alexa, Siri, Apple HomeKit, Philips, Netatmo, SONOS, Yamaha MusicCast i wiele innych – kup urządzenie, zainstaluj odpowiedni plugin (wtyczkę) i rozszerz możliwości systemu.
Dostępnych jest już oficjalnie ponad 175 pluginów dla większych możliwości. Użytkownicy mają do dyspozycji także język programowania LUA.
System inteligentnego domu FIBARO pozwala także na pełną integrację z systemem alarmowym Satel Integra, co daje możliwość wykorzystania czujników alarmowych, a także dodatkowe urządzenie do sterowania systemem (manipulatory dotykowe Satela).

Design, Modułowość i Komplementarność
Przygodę z Fibaro możemy rozpocząć od kupna i instalacji kilku podstawowych urządzeń (super, jeżeli na etapie budowy posłuchaliśmy dobrych rad i mamy puszki podtynkowe do automatyki) w miarę potrzeby rozbudowując system.
Urządzenia i gadżety systemu Fibaro mogą się podobać i podobają się. Bardzo przyjemny jest także interfejs w przeglądarce czy smartfonie. Design to jeden z filarów popularności Fibaro.

Gdzie kupić? Regionalnego dystrybutora Fibaro znajdziesz bez problemu w internecie, ale polecamy certyfikowanego instalatora, któremu chcesz zlecić montaż i uruchomienie systemu – cena urządzeń będzie ta sama, a możesz uniknąć wielu błędów.

Strona producenta: https://www.fibaro.com/pl/

Jaki system wybrać?

Ampio - logo Logo F&Home Radio Logo producenta Fibaro Logo Nexo

 
 
email: biuro@smartelektro.pl   tel. 607 353 004